Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017

Drodzy uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,

Po długiej przerwie wakacyjnej oczekujemy na Was z radością, optymizmem i energią do pracy w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Uczniowie rozpoczynają naukę w pierwszym tygodniu września zgodnie z planem lekcji zamieszczonym na naszej stronie internetowej. tj.

• - uczniowie uczęszczający w soboty - 03 września br.
  • - uczniowie uczęszczający w środy - 07 września br.

Prosimy o zabranie podręczników i zeszytów.

Uczniowie poszczególnych klas będą odbierani z placu szkolnego przez wychowawców. Przypominamy o bezwzględnym zakazie wchodzenia na teren szkoły (także plac szkolny) osobom innym niż pracownicy i uczniowie. Wyjątek od tej zasady stanowią w pierwszym dniu nauki, rodzice uczniów klas pierwszych, którzy na placu szkolnym przekazują osobiście dzieci właściwym nauczycielom.

Informujemy, że lekcje religii katolickiej w SPK im. J. Lelewela przy Ambasadzie RP są zajęciami fakultatywnymi. Prowadzone są przez siostry i księży z PMK w Brukseli.Zgodnie z zaleceniami ks. Proboszcza informujemy, że lekcje religii będą odbywać się przed lub po zajęciach obowiązkowych, tylko w tych klasach, w których jest to możliwe do zorganizowania zgodnie z planem zajęć, uwzględniając pierwszeństwo klas, które bezpośrednio przygotowują się do sakramentów: komunii św. lub bierzmowania.Dodatkowe lekcje religii katolickiej będą dopisane przez siostry zakonne, do planu lekcji w drugim tygodniu września.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu, w zakładce kontakt.

Radosław Wasiński

Akcja charytatywna “Składka zamiast kwiatka”: 25 i 29 czerwca 2016

Drodzy Rodzice!

Dzięki Państwa hojności, podczas akcji charytatywnej Składka zamiast kwiatka, zebraliśmy aż 4260 €. Cała kwota została przekazana na konto Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.

Wszystkim, którzy wsparli placówkę, serdecznie dziękujemy!
Kierownik SPK i grono pedagogiczne

Przelew

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016:

• dla klas sobotnich odbędzie się 25 czerwca 2016
  • dla klas środowych odbędzie się 29 czerwca 2016

W tych dniach uczniowie przychodzą na część zajęć dydaktycznych wg planu. Przypominamy o konieczności oddania darmowych podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

W tych dniach, jak co roku, wznawiamy akcję „Składka zamiast kwiatka".

Uczniowie, zamiast wręczać kwiaty nauczycielom, zbierają pieniądze na Krakowskie Hospicjum dla dzieci im. księdza Józefa Tischnera. Pieniądze zostaną przekazane, bezpłatnym przelewem, na konto placówki. Godziny rozdania świadectw w poszczególnych klasach:

Zebranie informacyjne z Rodzicami przyszłorocznych pierwszoklasistów

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie informacyjne przyszłorocznych klas pierwszych szkoły podstawowej Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. J. Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli.

Zebranie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 czerwca 2016 r. o godzinie 13.00 w sali C14 (pierwsze piętro) na terenie Collége Jean XXIII , Boulevard de la Woluwe 22 , 1150 Woluwe Saint-Pierre Bruxelles.

Kierownik szkoły i Wychowawcy klas pierwszych

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

11 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej szkole panią Annę Onichimowską. Spotkanie to było dla nas wyjątkowe i niezapomniane. Uczniowie dwóch klas piątych mieli okazję zaprezentować autorce napisaną przez siebie książkę inspirowaną powieścią pt. "Duch starej kamienicy".

Uczniowie nie omieszkali przyznać się, że Anna Onichimowska natchnęła ich do czytania i pisania. Rodzice przygotowali na tę uroczystość wspaniałe dekoracje oraz uszyli stroje dla dzieci, które wcieliły się w postacie ulubionych bohaterów. Spotkanie to na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu.

IMG 20160611 120703

• LisKoziel 073.png